Kauno
MEDINĖS ARCHITEKTŪROS
DUOMENŲ BAZĖ

Paieškoti detaliau

Linkuvos g. 21

Seniūnija: 
Vilijampolės
Gatvė: 
Linkuvos g.
Namo nr.: 
21
Tipas: 
miestiečių namai

Tipas:

Aukštų skaičius: 
1
Paskirtis: 
gyvenama
Įranga: 
vandentiekio ir kanalizacijos nėra
Paveldosauginis statusas: 
pastatas neturi teisinio apsaugos statuso
Aprašė: 
2013 m., Vaida Imbrasaitė


Istorija. Valda sudaryta iš dviejų sklypų po 8 arus. Viename sklype gyvenamasis namas, kitame – koplyčia. Tiksli namo statybos data neišaiškinta. Manoma, kad pirmieji savininkai žydai dalyje namo gyveno, o dalį prie gatvės nuomojo krautuvei arba patys buvo ją įsirengę. Rajonas 1946 m. buvo apsemtas potvynio. Apie 1947 m. namą nusipirko Juozas Stašauskas su žmona Stefanija. Jie įsigijo namą su sodu, nes vertėsi sodininkyste, augino rožes bei kitas gėles. Šeiminkai priimdavo neturinčius kur gyventi nuomininkus, kol šie susirasdavo normalias gyvenimo sąlygas. 1992 m. S. Stašauskienė kieme pradėjo statyti Švč. Mergelės Marijos Lietuvos laisvės koplyčią. 1994 m. pašventintą koplyčią Stašauskai paaukojo Katalikų Bažnyčiai. Namas palikimu atiteko kun. Alfonsui Bulotui, kuris iki šių dienų rūpinasi namu ir koplyčia. Alfonsas Bulotas (g. 1946 m.) –  buvęs karo kapelionas, atsargos majoras, pelnęs įvairių apdovanojimų.

Architektūra. Namas vieno aukšto su mansarda, dengtas dvišlaičiu skardos stogu. Sienos iš medinių rąstų, pamatai plytų. Planas pailgas, stačiakampis. Name yra keturi pereinami kambariai. Kiemo pusėje pristatytas dviaukštis gyvenamas priestatas ir prieangis-virtuvėlė. Rąstų sienos apkaltos vietomis horizontaliai, vietomis vertikaliai sudėtomis profiliuotomis lentelėmis. Autentiškas gatvės pusėje esantis balkonas ir langai su apvadais, skardos stogas, lietvamzdžių karūnėlės. Langai turi sulankstomas langines (išlikusios tik priekiniame fasade). Mezonino sienos apkaltos plastikinėmis dailylentėmis (remontas atliktas 1993 m.). Kieme yra ūkinis pastatas. Atokiau stovi koplyčia, ją projektavo architektas Liudvikas Aksamitauskas.

Kultūrinė vertė. Namas būdingas tradiciniam Vilijampolės užstatymui, iš dalies autentiškas. Valda išskirtinė dėka Atgimimo laikotarpiu pastatytos koplyčios ir jos globėjo kunigo Alfonso Buloto.