Kauno
MEDINĖS ARCHITEKTŪROS
DUOMENŲ BAZĖ

Paieškoti detaliau

Aukštaičių g. 52

Seniūnija: 
Žaliakalnio
Gatvė: 
Aukštaičių g.
Namo nr.: 
52
Tipas: 
nuomojamų butų namai

Tipas:

Pastatą statė: 
Mazerskis
Aukštų skaičius: 
2
Paskirtis: 
gyvenama
Įranga: 
krosninis šildymas, komunalinis vandentiekis, komunalinis nuotekų šalinimas
Šaltiniai: 
KAA, F. 214, ap. 1, b. 275; F. 218, ap. 2, b. 243;
Paveldosauginis statusas: 
pastatas yra paveldo objekto apsaugos zonoje
Aprašė: 
2014 m., Nijolė Lukšionytė
Autentiškas namas


Istorija. Erdvus sklypas priklausė Vladui Mazerskiui. 1923 m. jis buvo sumanęs statyti dvarelio tipo namą (projektą pasirašė inž. Antanas Jokimas ir technikas Juozas Indriūnas). Sprendimas, matyt, nepasirodė racionalus, kadangi 1929 m. parengtas dviaukščio 4 butų namo projektas (autorius – technikas B. Vaškelis). 1926 m. sklype stovėjo 4 mediniai vieno aukšto nameliai iš kambario ir virtuvės, viename buvo krautuvė. Pastačius dviaukštį namą prie gatvės, nameliai nebuvo nugriauti; du iš jų tebestovi. Mazerskiui valda tebepriklausė 1942 m.

Architektūra. Namas stačiakampio plano, dengtas pusvalminiu stogu. Įėjimai į butus ir laiptinę išdėstyti namo ašyje, gatvės ir kiemo pusėse. Virš abiejų durų įrengti balkonai ažūrinėmis metalo tvorelėmis. Projekte buvo numatytas frontonėlis virš karnizo ir gan sudėtingas apkalimo lentelių išdėstymas. Natūroje apkalų išdėstymas paprastesnis, nors cokolinė dalis išsiskiria smulkiai profiliuotom vertikaliai išdėstytomis lentelėmis. Išlikę autentiški langų rėmai.

Kultūrinė vertė. Kartu su gretimu namu kvartale turime išlikusį medinį užstatymą, būdingą pirmajam tarpukario dešimtmečiui.