MEDINĖS ARCHITEKTŪROS
DUOMENŲ BAZĖ

Paieškoti detaliau

V. Krėvės g. 6

Gatvė: 
V. Krėvės g.
Namo nr.: 
6
Tipas: 
nenurodytas

Tipas:

Aukštų skaičius: 
2
Paskirtis: 
gyvenama
Paveldosauginis statusas: 
pastatas įrašytas į kultūros vertybių registrą
Aprašė: 
2015 m., Ingrida Veliutė
Autentiškas namas


Istorija. Tai buvusi vila ,,Oazė“, kuri savo architektūrine raiška itin panaši į šalia esančią vilą Nr. 4, tad galima manyti, kad tai to paties architekto kūriniai. 1933 m. pasirodžiusioje knygoje apie Druskininkus vila ,,Oazė" pristatoma kaip modernus pensionatas, garantuojantis maksimalų poilsį ir patogumą. Skelbime akcentuojami vilos šiuolaikiškumą ir patogumą turėję užtikrinti tokie modernybės elementai, kaip kambariai su erdviomis verandomis, didelis valgomasis, fortepijonas, vonios kambariai, kanalizacija. Taip pat neužmiršta paminėti gurmanams tinkamos, tačiau dietinės viešbučio virtuvės [1].

Architektūra. Vila pastatyta ant rustuoto pamato, yra dviejų aukštų, stačiakampio plano, daugiašlaitis stogas su nusklembtais galais dengtas skarda. Pagrindinis (rytinis) fasadas su plačiu, trapecijos formos atviru prieangiu, paremtu medinėmis kolonomis. Virš prieangio buvo įrengtas balkonas, tačiau jo tvorelė neišlikusi. Vakarinio fasado prieangis analogiškas rytiniam taip pat su neišlikusia balkono tvorele. Šoniniuose fasaduose taip pat įrengti atviri prieangiai su profiliuotomis kolonomis, tačiau vietoj balkono prieangiai uždengti trišlaičiais stogeliais. Antrojo aukšto kampuose buvę atviri balkonėliai XX a. II pusėje įstiklinti. Vilos langai įvairių dydžių, smulkaus dalinimo rėmų su apvadais. Kiekviename prieangyje įrengtos durys. Vilos modernumą kuria saikingas dekoras sienose, derinant skirtingus apkalimo raštus. Cokolinė namo dalis ir tarpaukščių juosta apkaltos vertikaliai, o po langais - eglutės raštu. Likusi sienų dalis apkalta horizontaliai, fasadų skyduose panaudotas vertikalus ir įžambus apkalimas, įrengti švieslangiai. Fasadai nudažyti geltonai.[2]

Kultūrinė vertė. Tai tarpukario kurortinė vila, šiuo metu apleista. Pastatas iš dalies išlaikė bendrą vieningą vaizdą, pirminį tūrį. Išliko autentiški apkalai, stogo danga, langai, durys, lietvamzdžiai, prieangiai.

 


[1] Album pamiątkowe Druskiennik. Białystok: Druk. Prużański, 1933.

[2] Vila "Oazė", (Unikalus objekto kodas 30659)

 

 

 

Ikonografija: