MEDINĖS ARCHITEKTŪROS
DUOMENŲ BAZĖ

Paieškoti detaliau

VDU studentų mokslinėje konferencijoje „Lost (in) Heritage“ – visos istorijos sėkmingos!

 Gegužės mėnesį aktyvūs studentai jau antrą kartą pakvietė į mokslinių tyrimų konferenciją „Lost (in) Heritage“. Renginio metu jaunieji tyrinėtojai dalinosi įdomiomis įžvalgomis, kurios apėmė itin platų domėjimosi lauką nuo kultūros iki žiniasklaidos.

 Pavasariui įsibėgėjus ir orams atšilus, pirmąją gegužės savaitę, studentai susirinko į Kauno senamiestyje įsikūrusią „Coffee Inn” kavinę. To priežastis - Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto studentų mokslinių tyrimų konferencija „Lost (in) Heritage“. Kaip ir ankstesniais metais, konferenciją organizavo Menų fakulteto Kūrybinių industrijų bei Kultūros paveldo ir turizmo magistrantūros studentai, kuruojami VDU MF dėstytojos dr. Ingridos Veliūtės.

 Konferencijos koncepcija

 Pagrindinė konferencijos idėja – tai laisvas žodžių „Lost (in) Heritage“ interpretavimas, apimantis platų kultūros lauką, paveldą per dailės, architektūros, teatro, kino, fotografijos ir medijų meno prizmę arba taip, kaip ją suvokia patys pranešėjai.                           

 Iš tradicinės universiteto aplinkos buvo persikelta į viešąją erdvę – Senamiesčio kavinę. Jaukioje bei maloniai kvepiančioje aplinkoje konferencijos dalyviai, patogiai įsitaisę su kavos puodeliu rankose, klausėsi pranešimų. Organizatoriai jauni, veržlūs studentai, netelpantys į kasdienybės rėmus sąmoningai pasirinko neformalią aplinką. Siekdami dalintis savo atradimais, domėjimosi tematika ir aktualijomis už universiteto ribų su miesto bendruomene, studentais, moksleiviais bei atsitiktiniais kavinės lankytojais, kurie pateko ne vien į jiems įprastą vietą - kavinę, tačiau ir į studentų konferencijos sūkurį.

 Didžiausias iššūkis su kuriuo susidūrė konferencijos organizatoriai, tai akademinio jaunimo pasyvumas. Žinia apie konferenciją buvo paskleista įvairiais informaciniais kanalais -  Kauno miesto žiniasklaidoje, lauko reklamoje. Vis dėl to aktyviausia komunikacija buvo vykdoma socialiniame tinkle Facebook ir kitose universiteto platformose. Organizatoriai taip pat naudojosi pačiu seniausiu komunikacijos kanalu: “iš lūpų į lūpas” ir lankėsi kituose VDU fakultetuose bei asmeniškai ragino studentus dalyvauti konferencijoje. Įdėtos pastangos nenuėjo veltui ir kaip viso to rezultatas – šeši įdomūs pranešimai ir dvi jaunų žmonių istorijos.

 Pranešėjai ir temos

 Konferencijoje studentai publiką sudomino įvairios tematikos pranešimais. Klasikinio vokalo studentė Karolina Parmionova supažindino su opera, kultūros paveldo ir turizmo magistrantė Kristina Ivanovaitė perkėlė į Zarasų kraštą, kūrybinių industrijų magistrantė Laura Jackevičiūtė išdėstė Kūrybinių inkubatorių koncepciją. Klausytojus itin sudomino integruotos komunikacijos Indrės Gražytės tema apie savižudybes medijose. Kūrybinių industrijų studentai Edita Radzevičiūtė pristatė žiniasklaidos ir kultūros tendencijas, o Lukas Lydeka visus pakvietė pasinerti į elektroninės muzikos pasaulį.

 Konferenciją paįvairino du kviestiniai svečiai, kurie sutiko pasidalinti savo sėkmės istorijomis. Vienas jų, Vilniaus universiteto studentas ir archeologas Žygimantas Buržinskas, kuris pristatė savo išleista knygą „Merkinės istorinė rotušė“.

 Merkinės rotušė ypatinga tuo, kad kaip pastatas jau nebeegzistuoja, tačiau žmonių atmintyje ji vis dar yra prisimenama. Po pristatymo tarp konferencijos pranešėjo ir klausytojų užvirė nemaža diskusija dėl Merkinės pastato atstatymo būtinybės. Knygos autorius tikino, kad rotušė yra visų žmonių laisvės simbolis, nes tai ji buvo nugriauta ir jos vietoje pastatyta represiją menanti cerkvė. Tačiau jam buvo siūlyta nesinaudoti XIX a. principais – nugriauti seną ir pastatyti naują, bet ieškoti inovatyvių priemonių senosios rotušės atminties įprasminimui.

 Antrasis svečias - rašytojas, tinklaraščio „Debesyla” autorius Danielius Goriunovas. Jis konferencijos klausytojams ir dalyviams papasakojo, kaip iš uždaro, kiaurą dieną prie kompiuterinių žaidimų praleidžiančio paauglio, jis pradėjo kurti ir dirbti vardan kitų, komunikuoti su žmonėmis ne tik raštu, bet ir tiesiogiai, ir kaip tai padėjo atrasti save. Rašytojas juokavo, kad gyvenime yra minimalistas ir turi vos 126 daiktus, o tikrosios vertybės pasiekiamos per asmeninį tobulėjimą. „Aš tikslo neturiu, turiu kryptį“, - tikino D. Goriunovas.

 Studentų organizuojamos mokslinės konferencijos, tai puiki praktika prieš bakalauro ar magistro darbų gynimą. Tai taip pat gera galimybė studentui atskleisti, pakalbėti ta tema, kuri iš tiesų domina jį patį, bei noras pasidalinti tuo su kitais, taip pat galimybė įvertinti save, ir savo įgūdžius. Organizatoriai linki visiems studentams daugiau drąsos ir iniciatyvos dalyvauti panašiuose renginiuose bei tikisi, kad ši konferencija, skirta prof. dr. Nijolės Lukšionytės atminimui, taps tradicija, vykstančia kiekvieną pavasarį.

 Fotografė - Raminta Maciulevičiūtė